Wypadanie włosów

Każdy z nas marzy o gęstych, zdrowych włosach. Problem łysienia to problem zarówno kobiet jak i mężczyzn. 

Łysienie – wypadanie włosów

Dziennie tracimy od 50 do 100 włosów i jest to całkowicie normalne. Problemem staje się, gdy zauważamy, że włosów wypada więcej i na głowie widać przerzedzenie. W tym celu, by zapobiec łysieniu najważniejsze jest znalezienie przyczyny oraz ustalenie dokładnej terapii trychologicznej – gabinetowej i domowej.

Łysienie androgenowe

Ten typ łysienia występuje zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Jego przyczyną jest podwyższony poziom androgenów, uwarunkowania genetyczne i wiek. Przy łysieniu androgenowym mieszki włosowe miniaturyzują się i włos ma skróconą swoją żywotność. Włosy stają się cieńsze i rzadsze.

Łysienie telogenowe

Łysienie telogenowe to jeden z rodzajów wypadania włosów, które jest objawem różnych stanów chorobowych. Obniżony poziom żelaza, ferrytyny lub niedobory witamin, źle zbilansowana dieta mogą powodować wypadanie włosów.  Zaburzenia hormonalne tarczycy – zarówno nadczynność jak i niedoczynność także są jednym z przyczyn wypadania włosów.  Znalezienie odpowiedniej przyczyny oraz dostępne zabiegi i kuracje preparatami witaminowymi pomagają zahamować wypadanie włosów.

Mezoterapia igłowa

Zabieg trychologiczny, dzięki któremu masz szansę zahamować wypadanie włosów, a także zwiększenie i przyspieszenie wzrostu nowych włosów.

Mezoterapia igłowa polega na dostarczaniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą mikroiniekcji (nakłuć). Do skóry wstrzykiwane są witaminy, minerały, peptydy, aminokwasy oraz wyciągi roślinne mające na celu powstrzymanie wypadania włosów, pobudzenie włosów do wzrostu oraz poprawienie kondycji włosa.

Dr Cyj Hair Filler

Dr Cyj Hair Filler to mezoterapia igłowa z wykorzystaniem 7 rewolucyjnych peptydów oraz kwasu hialuronowego. Unikatowy jest nie tylko skład, ale także innowacyjna technologia przedłużanego uwalniania substancji aktywnych – zapewnia to długotrwałą penetrację substancji jeszcze po zabiegu. Zabieg powstrzymuje wypadanie włosów, przyspiesza ich odrost, pogrubia i zagęszcza włosy, rewitalizuje mieszki włosowe.

Badanie trychoskopem

Każda terapia trychologiczna rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu z pacjentem oraz nieinwazyjnego badania trychoskopem, który pozwala określić różnego rodzaju problemy skóry głowy i włosów. Badanie trychoskopem pokazuje strukturę skóry głowy i typu skóry (skóra normalna, przetłuszczająca się, mieszana, sucha, wrażliwa). Badanie kamerami do trychoskopu pozwala dostarczyć nam informacji o gęstości owłosienia oraz dystrybucji cebulek włosowych. Podczas badania określamy także stopień łojotoku i serum na skórze głowy. Badamy takie anomalie skóry jak wspomniany wcześniej łojotok, suchość skóry, łupież, wrażliwość skóry, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczycę oraz zawszenia. Kolejno robimy pomiar gęstości owłosienia i na końcu pomiar grubości włosa (włosy cienkie, średniej grubości lub grube).

Cennik
Badanie trychoskopem200 zł
Mezoterapia igłowa200 zł
Dr Cyj Hair Filler700 zł
Dr Cyj Hair Filler 4 zabiegów2200 zł zamiast 2800 zł