Micro & Nano Fat

Niechirurgiczna metoda lipoliftingu

Wśród technologii medycyny regeneracyjnej Micro&Nano Fat należy do tych, o których mówi się najczęściej. Przyczyną nie jest bynajmniej jej kontrowersyjność, a wielka i potwierdzona badaniami naukowymi przydatność dla regeneracji.

Technika ta tak naprawdę pochodzi z obszaru medycyny regeneracyjnej, bowiem stworzono ją dla osób z nadmiernym starzeniowym uszkodzeniem tkanek skóry. Konieczna jest tu rewitalizacja i regeneracja, polegająca na stworzeniu obszaru miejscowych wypełnień. Temu ma służyć właśnie Micro&Nano Fat, technika stworzona przez dr Mario Goisisa. Dr Goisis jest specjalistą z dziedziny transplantacji komórek tłuszczowych (lipotransferu), który postanowił swoje doświadczenia wykorzystać we nowym programie regeneracji.

Micro&Nano Fat określa się jako lipotransfer, bowiem przenosi komórki z jednego obszaru ciała na inny i pozwala na wypełnianie w ten sposób ubytków. 'Sama technika jest bardzo prosta’ – stwierdzają eksperci z hollywoodzkiej kliniki medycyny regeneracyjnej Vistnes Plastic Surgery z Palo Alto – 'znieczulana jest powierzchnia z której będą zbierane komórki tłuszczowe. Następnie mikroigłą pobierane komórki tłuszczowe. Druga mikroigła, na drugim końcu urządzenia zabiegowego, wstrzykuje komórki tłuszczowe w obszar, który wymaga rewitalizacji. Pobrane komórki wypełniają zmarszczki, linie i pogłębienia skórne, które wymagają odnowy’.

Zabiegi wykonywane są oryginalnym urządzeniem dr Goisisa, przez niego opatentowanym – kaniulą o średnicy 2 mm z tępym końcem, wyposażoną w 6 portów. Kaniula została zaprojektowana pod kątem ochrony komórek tłuszczowych, które nie mogą zostać uszkodzone oraz skrócenia czasu pobierania tłuszczu, co zmniejsza inwazyjność zabiegu, zwiększając jego szybkość, ale nie zmniejsza jego skuteczności.

Wykonane w 2014 roku badania zespołu naukowców z University of Pittsburgh School of Medicine, kierowanego przez prof. Lauren E.Kokai stwierdziły iż najważniejsze jest w tej technice wykorzystanie kanul, obejmujących jak największą część komórek tłuszczowych, po to by ich nie uszkodzić oraz przenieść je wraz z całą strukturą. Badanie udowodniło też, iż efekty zależą od starannego pobrania i umieszczenia w lokalizacji docelowej, zaś nie istnieje wzorzec wielkości przenoszonej tkanki.

Jednym słowem, badania amerykańskie udowadniają, że skuteczność zabiegu Micro&Nano Fat zależna jest od doświadczenia operatora i jego umiejętności. Sama zaś technika została określona jako skuteczna i przynosząca szybkie efekty’ – komentuje badania Dr Mariusz Borkowski, ekspert medycyny regeneracyjnej, polsko-brytyjski specjalista chirurgii plastycznej.

Zabiegi, jak przypomina dr Borkowski, są wykonywane w okolicach twarzy, dłoni oraz szyi, zależnie od wskazań do regeneracji, tak by pobudzić komórki skóry do odnawiania. Zabieg jest bardzo ważną alternatywą dla kosztownych zabiegów wypełniania kwasem hialuronowym. Podobnie jak po tym zabiegu, pacjent po Micro&Nano Fat może od razu podjąć pełną aktywność.

Według hollywoodzkich specjalistów regeneracji z kliniki Lone Tree Denver 'pacjent po zabiegu Micro&Nano Fat doświadcza natychmiastowego wrażenia odnowy skóry i poprawy wyglądu, zaś efekt jest długotrwały’.

Micro&Nano Fat jest techniką nowoczesna, bezpieczną, przynoszącą natychmiastowe i długoczasowe efekty. Warto więc zwrócić się do naszych specjalistów z dziedziny medycyny regeneracyjnej!

Wskazania do zabiegu:

-wypełnienie zmarszczek i bruzd

-korekcja asymetrii

-odmłodzenie twarzy

-uzupełnienie ubytków tkankowych

-brak jędrności skóry

Przeciwwskazania:

-choroby nerek, wątroby, serca

– ciąża i okres laktacji

-choroby nowotworowe

-stany zapalne

-cukrzyca

-zaburzenia krzepnięcia krwi

Cennik
Micro & Nano Fat3800 - 7000 zł