Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia na ciele. Jest to wygodny sposób dla osób, które chcą zaoszczędzić czas, ich włoski szybko odrastają lub mają problem ze wrastającymi włoskami.
Depilacja laserowa opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy – najprościej mówiąc chodzi o to, że światło lasera niszczy barwnik zawarty we włosach, przez co uszkodzeniu ulega również cebulka (miejsce, z którego włos wyrasta). Uszkodzona cebulka nie wytwarza już włosów, a okoliczna skóra – jako, że znajduje się w niej niewiele barwnika – pozostaje nienaruszona.
Ilość wykonywanych zabiegów jest uzależniona od wielu uwarunkowań. Może zdarzyć się, że zupełnie wystarczająca będzie seria kilku zabiegów (4 – 10) na dany obszar w odstępach 6-8 tygodniowych, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Bardzo istotnym czynnikiem jest zachowanie zalecanych, optymalnych przerw czasowych między zabiegami. Daje to największą efektywność depilacji!
Przeciwwskazania do wykonywania epilacji laserowe to ciąża i okres laktacji, świeża opalenizna (ok. 1 miesiąc przed zabiegiem), stosowanie samoopalaczy na 2 tyg przed zabiegiem, przyjmowaniem leków i ziół światłouczulających jak dziurawiec czy nagietek, choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze, choroby autoimmunoligiczne, nowotwory, rozrusznik serca, depilacja woskiem lub pęsetą, biały i siwy kolor włosów, skłonność do przebarwień, bielactwo, łuszczyca.
Jak przygotować się do zabiegu?
Na minimium 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy stosować depilacji woskiem czy pęsetą, a jedynie maszynką do golenia – bez stosowania pianek do golenia. W przypadku skóry opalonej, nie wolno wykonywać zabiegu do czasu zejścia opalenizny. W dniu zabiegu nie stosować kremów, balsamów na miejsce poddane depilacji laserowej. Na 1-2 dni przed zabiegiem należy zgolić włosy maszynką.